elektroniczna  skrzynka  podawcza

Miejskiego Ośrodka pomocy społecznej

w  wolbromiu 

Metody  dostarczania  dokumentów  elektronicznych  do  mops

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza ePUAP służy do składania pism w formie elektronicznej kierowanych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Aby móc korzystać z ePUAP konieczne jest założenie bezpłatnego konta na platformie.

 

Instrukcja zakladania konta

 

Pisma składane przy pomocy ePUAP powinny być podpisane z użyciem podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem lub przy pomocy Profilu Zaufanego - bezpłatnej alternatywy dla podpisu elektronicznego. Podpis elektroniczny można zakupić w jednej z kilku firm świadczących usługi certyfikacyjne natomiast Profil Zaufany można założyć po zalogowaniu na swoje konto w ePUAP i złożeniu wniosku o Profil Zaufany.

 

Instrukcja zakladania uzytkownika profil zaufany.pdf

 

Aby złożyć pismo należy wykorzystując formularz elektroniczny złożyć wniosek ogólny dołączając do niego jako załącznik jeden z wypełnionych wniosków w konkretnej sprawie lub dowolny inny załącznik. Załączniki powinny być w jednym z formatów wymienionych w załączniku do rozporzadzenia Prezesa Rady Ministrow z dnia 14.09.2011 r. w sprawie sporzadzania pism w formie dokumentow elektronicznych, doreczania dokumentow elektronicznych oraz udostepniania formularzy, wzorow i kopii dokumentow.pdf

Preferowane formaty załączników to: DOC, PDF, RTF, XLS, JPG, BMP, TIF.

 

Maksymalny rozmiar wiadomości przesłanej na adres skrzynki podawczej  wynosi 5 MB a maksymalny rozmiar pojedynczego załącznika wynosi 3,5 MB. Wiadomości nie spełniające w/w ograniczeń nie są przez skrzynkę akceptowane.

 


       wstecz